Mythen over roodharigen

Wanneer je er anders uitziet dan anderen val je op en ben je al snel 'de klos'. Vroeger was ik, samen met nog een andere jongetje, het enige bruine kindje van de klas. 'Poepchinees' werd er geroepen. Ik snapte er niets van. Ik rook A. niet naar poep en ik was B. geen Chinees. Gelukkig had ik lieve vriendinnetjes (die altijd twee koppen groter waren dan ik, ik was natuurlijk maar een klein Indisch meisje) met een lekker grote Hollandse mond die het altijd voor me opnamen.

http://onlineforextradingg.com/

Ook zat er een jongen met rood haar in onze klas. Sproeten, rode stekeltjes, brutale kop. Echt zo'n Dennis the Menace. 'Wortel, Vuurtoren, Rooie' zijn slechts een greep uit de benamingen die onze klas aan hem gaf. Redheads hebben het maar zwaar te verduren. Door hun opvallende haardos worden ze al snel geplaagd (of erger: gepest).

Een paar jaar geleden ging er een filmpje op YouTube viral van een roodharige jongen die boos werd op Southpark (met name Eric Cartman) en op alle mensen die hem uitscholden voor zijn haarkleur. Hij werd ook gepest met het feit dat gingers geen ziel zouden hebben. Come on, people! We leven toch niet in de Middeleeuwen? Er bestaan websites vol foto's van roodharige mensen die 'gingeritis' zouden hebben. En 'pas op, want het is besmettelijk!'. Pffff…

Nadia vanย www.xSunkissed.nl

Vandaag wil ik het met jullie hebben over een aantal mythen die ik tegenkwam op internet over roodharigen. Ze zijn echt te belachelijk voor woorden, soms zelfs beledigend. Het is deels vermakelijk (niet om redheads uit te lachen, maar gewoon, om het feit dat mensen dit echt geloofden/geloven) en deels bedoeld als awareness, maar hierover later meer. Zelf vind ik rode lokken hartstikke mooi, zowel dat lichtere als het hele dieprode. Rood is nu eenmaal een prachtige kleur!

Ik dacht, ik kan nu wel leuk plaatjes opzoeken van roodharige meisjes via Google enzo, maar is het niet veel leuker om foto's van Beautylabbers te plaatsen in deze blogpost? Alle foto's in dit artikel zijn ingestuurd door Beautylab lezeressen. Leuk, toch? ๐Ÿ™‚

Martine

Mythe #1. Redheads worden verwekt tijdens de menstruatie
In uitzonderlijke gevallen kan het voorkomen dat je zwanger raakt omdat je tijdens je menstruatie seks hebt gehad. Maar, alleen wanneer je menstruele cyclus zeer kort is en wanneer het sperma iets van 8 dagen overleeft in je lichaam is dit mogelijk. De kans is zeer, zeer klein, maar het kรกn wel. Zwanger raken tijdens je menstruatie is technisch gezien onmogelijk. Dat redheads verwekt zouden zijn tijdens een ongesteldheid is dus klinkklare onzin!

Links Lies en rechts Iris. Wanneer de zon erop schijnt vind ik rood haar nรณg mooier!

Mythe #2. Na hun dood veranderen redheads in vampieren
De oude Grieken waren er heilig van overtuigd dat redheads in vampieren zouden veranderen wanneer ze kwamen te overlijden. Geen idee waarom men dit dacht (het zal wel iets met rood haar, een bleke huid en bloed te maken hebben), maar het lijkt me logisch dat deze mythe geen uitleg nodig heeft om gebust te worden ๐Ÿ™‚

Marjolein van Marjolean.nl

Mythe #3. Redheads brengen ongeluk
Oude Egyptenaren dachten dat roodharigen zo veel ongeluk zouden brengen, dat ze werden geofferd in de hoop dat de oogsten niet zouden mislukken en dergelijke. Lekker dan… In tegenstelling tot de Egyptenaren dachten Romeinen weer dat rood haar geluk zou brengen. Roodharigen waren dan ook erg in trek als… slaaf ๐Ÿ™

Lisa Rosalie Ostermann vanย lisarosalie.blogspot.com

Mythe #4. Redheads zijn temperamentvol
Wie kent de gouwe ouwe hit 'Meisjes met rooie haren' nog van Arne Jansen? De zin die erna wordt gezongen is 'die kunnen kussen, dat is niet mis'. Ha! Of deze mythe nu wel of niet klopt, het zal bij mening man toch wel nieuwsgierigheid hebben opgewekt en dat kan zowel positief als negatief uitpakken. Rood is natuurlijk een vurige kleur en ik kan het me wel voorstellen dat mensen denken dat je met een redhead een hele vurige nacht kunt beleven, maar of je daar nu wel zo blij mee moet zijn… Zelf ken ik geen roodharigen, maar ik kan me niet voorstellen dat een haarkleur enige invloed heeft op het karakter. Of wel? Vertel het me gerust in de comments ๐Ÿ™‚

Vera

Mythe #5. Redheads worden vaker gestoken door bijen
Ok wow, ik heb geen idee of het echt waar is, maar het lijkt me zo onwaarschijnlijk. Toch schijnt het statistisch gezien te kloppen dat redheads vaker worden gestoken door bijen in vergelijking met blondines of brunettes. Ook schijnt het zo te zijn dat redheads meer verdoving (anasteticum) nodig hebben tijdens operaties en dergelijke… ik kan me haast niet voorstellen dat een haarkleur verband heeft met zulke dingen, kunnen de redheads die dit lezen dit misschien bevestigen/ontkrachten?

Ellen en Jorienย 

Mythe #6. Redheads hebben het hellevuur gestolen
Tijdens de Spaanse Inquisitie werden er honderden en honderden redheads op de brandstapel gegooid omdat de Spanjaarden dachten dat het heksen waren die het vuur van de hel hadden gestolen… Vermoord worden om je haarkleur, ongelofelijk…

Inge, Orla en Melissaย 

Mythe #7. Redheads worden grijs
Ha! Not true! De meeste redheads worden naarmate ze ouder worden eerst blond en daarna wit. De rode kleur verliest als ware langzaam haar kleur, het vervaagt en wordt geleidelijk wit. Soms ook niet, dan blijft de kleur mooi strawberry blonde. Zo, dat wil ik later ook wel. Dat mijn haren van donkerbruin langzaam vervagen naar steeds lichterbruin en dan BAM! Wit. Kan ik er lekker lila spoelinkjes indoen ๐Ÿ™‚ Maar nee, ik denk dat ik zo rond mijn 40e te kampen krijg met spierwitte, stugge witte haren die uit mijn kapsel springen. Redheads are winning.

De cutest readheads evar: Puck & Babette van lezeres Lianne. Het zijn trouwens rode poesjes, erg zeldzaam. De meeste rode katten zijn katers en rode poezen schijnen alleen geboren te worden wanneer de moeder een lapjeskat met overwegend rode vlekken is en de vader een rode kater. Puck & Babette zijn dus heel uniek, net als elke redhead eigenlijk!

Er bestaan zo veel mythen, legendes en broodje Aap-verhalen rondom roodharigen! En dat terwijl slechts 4% van de wereldbevolking een rode haardos heeft. Wanneer je rode haren hebt is dat dus heel bijzonder en ik vind dat je daar best heel trots op mag zijn. De meiden die hun foto's hebben ingestuurd voor dit artikel zijn er gelukkig ook trots op. Sommige al vanaf het begin, anderen hebben het pas sinds kort geaccepteerd. Ik kan me best voorstellen dat je soms wilde dat je 'gewoon' blond of bruin haar had wanneer je voor de zoveelste keer wordt nageroepen voor vuurtoren of wortel, maar met rood haar ben je juist zo speciaal! En het is gewoon zo pretty! ^^

Rachelย 

Ik kan nog wel snappen dat mensen heel vroeger – toen ze gewoon niet beter wisten en daarbij onwijs bijgelovig waren – zulke mythes geloofden over redheads. Maar nu? We leven in 2012. Vrijheid, gelijkheid. En toch worden er nog steeds roodharige mensen gepest – alleen maar om hun haarkleur. Dus voordat je er 'vuurtoren' of 'wortel' uitflapt, denk dan eerst even na. Mooi rood is niet lelijk. Sterker nog, het is vreselijk mooi! ๐Ÿ™‚

Hebben jullie wel eens van bovenstaande mythes gehoord? Wat vinden jullie van rode haren? En als je zelf een redhead bent: ben je er vroeger mee gepest en hoe ging je daar mee om? Ben je blij met je rode lokken?

Until next time,
Serena Verbon

jfdghjhthit45

Volg:

355 Reacties

  1. 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Ik vind rood haar prachtig! Mijn zusje van 11 heeft rode haren, zelf is ze daar nog niet altijd blij mee. Wij proberen haar vaak te vertellen dat het juist bijzonder en mooi is! Een jaar geleden heeft een fotograaf uit ons dorp een ‘roodharigen’ boek gemaakt met alle roodharigen uit het dorp. Echt onwijs leuk en ontzettend mooi!

  2. Amber
    5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Ik ben redhead, en ben er vaak om gepest.
    Eerst werd ik er verdrietig van, maar na een tijdje zag ik in dat die mensen die dat doen gewoon trieste mensen zijn. Hahaa, ze zijn vast jaloers! ;p

  3. 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    De aflevering van South Park is mijn favoriete aflevering ooit, puur omdat het de grootste onzin is en gewoon heel komisch.
    Ik zou zelf nooit een ginger willen zijn, omdat ik niet van rood hou, maar ik vind het absoluut niet lelijk ๐Ÿ™‚ of gevaarlijk ๐Ÿ˜›

  4. margot
    5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Ik ben roodharige en het is duidelijk dat ik een temperamentvolle vagevuurstelende veranderend in een vampier na mijn dood ๐Ÿ™‚ Ik heb zelf 666 in mijn telefoonnummer.
    Ik vind het heel lief dat je het voor je ons opneemt, dus ik zal je niet leegzuigen en een hartig woordje met Crucifer zodat meteen doorkunt naar het paradijs (met die lieve bebaarde man, ik ben even zijn naam vergeten…).
    Nog een fijne vliegdag,
    Met vriendelijke vampiergroeten,
    Margot, roodharige, sinds 3 generaties ๐Ÿ™‚

    • Serena
      Auteur
      5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

      Best. Comment. EVAR!!!

      ๐Ÿ˜€

  5. 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Haha mijn vriend heeft rood haar! Heel veel van deze mythes kende ik nog niet. Hoe verzinnen ze het toch? Ik kan je vertellen, mijn vriend heeft wel een ziel hoor ๐Ÿ˜‰

  6. Roxa
    5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Leuk artikel om te lezen!

    Ik verf mijn haren al jaren rood ๐Ÿ˜€ hehe

  7. 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Wat een prachtige meiden zeg wauw!

  8. Julie
    5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Ik heb rossig haar. Niet รฉcht strawberry blonde, want ik heb verschillende kleuren in mijn haar, ik ben niet blond met een rode gloed. Ik heb รฉcht rood haar, donkerblond, lichtblond, kleine stukjes bijna roodbruin…

    En ik krijg er alleen maar complimentjes over! Ik heb bruine ogen en vrij donkere wenkbrauwen. Wel heb ik een erg lichte huid maar wel een ander ‘soort kleur’ dan de meeste ‘gingers’. Sproetjes heb ik alleen op mijn neus (altijd) en wangen (in de zomer).

    Ben er vaak blij mee! Het is alleen soms lastig met sommige kleuren kleding.

    (Op de foto hiernaast zie je het rode helemaal niet, maar het is er wel haha)

  9. Marlique
    5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Midas Dekkers heeft een boekje over rood haar geschreven (athenaeum.nl/boek-van-de-nacht/midas-dekkers-rood), hij vertelt daarin o.a. dat rood haar een genetische afwijking is. Hierdoor kan ik me ook voorstellen dat daar andere afwijkingen bij horen: anders reageren op anesthesie en andere verkleuring van het haar.

    Zelf vind ik rood haar prachtig. Ik heb nu wat koperkleurige highlights rondom mijn gezicht, maar ik zou dolgraag mijn haar een keer rood verven als ik durf!

  10. 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    De dag dat ik grijsig begin te worden, ga ik ook voor een rossige kleur, i love it!

  11. Marielle
    5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Ai, Serena, je bent niet bepaald van het historisch redeneren… Het klopt wel, maar de manier waarop je de “mythen” interpreteert, zijn niet juist.

    Verder wel leuk artikel!

    • Serena
      Auteur
      5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

      Verbeter me gerust!

      • evelien
        5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

        Eva was niet de eerste vrouw van Adam he.. (volgens de Tora)
        Dat was Lillith. Een roodharige vrouw die veel te opstandig was voor Adam.

      • 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

        Aan de ene kant vind ik mythe wel kloppen aangezien een mythe bedacht is om iets onverklaarbaars te verklaren. Vroeger en nog steeds zijn redheads gewoon niet heel veel aanwezig, er hoefde ook maar 1 roodharig kind heel boos en opstandig te zijn en het kon al verwezen worden naar de haarkleur.

        Vaak word mythe in verband gebracht met een soort van religie, bij mythologie denk ik al gauw aan de Griekse goden etc.

        Aan de andere kant vind het woord fabel dan beter passen, ik kan het niet goed uit leggen. Vooral omdat roodharig zijn gewoon prima kan, dat kunnen we wetenschappelijk verklaren. Fabels zijn echt onzinverhaaltjes.

        Maar zoals ik al zeg: mythe kan ook prima.

        En @Evelien: in de christelijke tradities waarop Europa gebouwd is, is desondanks de Bijbel algemener. Daarnaast word nergens echt specifiek genoemd dat het zijn eerste vrouw is, maar dat is een geheel andere discussie

  12. 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Ik vind rood echt een heel mooie haarkleur en ben er van tijd wel es jaloers op. Vind het belachelijk dat mensen daar nog om zouden gepest worden vandaag. Liever uniek en speciaal dan doordeweeks zeg ik dan ๐Ÿ˜‰ ! Zelf heb ik lichtbruin haar met een rosse schijn, dus ik zit ergens dichtbij de categorie redheads.

  13. 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Waar halen ze het toch!! ๐Ÿ˜€

  14. 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Leuk dat mijn foto erbij staat! Ik ben nooit gepest en dat van die pijn geloof ik niet zo. Ik heb zelf namelijk een (te) hoge pijngrens, ik voel amper pijn bij botbreuken. Mijn ouders zijn ook altijd in de stress als ik zeg dat ik pijn heb hahaha

  15. 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Mooi rood is niet lelijk!
    Interessant artikel ๐Ÿ™‚

  16. mariska
    5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Mijn haarkleur is ‘auburn’, het is bruinig met een rode gloed. vooral in de zon vind kk het mooi, dan valt het rode meer op. love redheads!

    • 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

      Noem je dat auburn? ik dacht rossig….nou dan ben ik dus ook auburn….goh klinkt ineens een stuk cooler haha.

      • Sinem
        5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

        Auburn? Cool, ik kom er na 20 jaar pas achter dat mijn haarkleur Auburn is..klinkt inderdaad heel goed. ‘Ja mijn haarkleur is Auburn’ hahaha lol..

        • 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

          Ik heb bruin haar met een gouden gloed, heeft dat ook een andere naam?
          Auburn klinkt trouwens best cool haha!

          • Iris
            5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

            Is auburn hetzelfde als kastanjebruin? :$

          • 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

            Mijn haar is ook bruin met een rode gloed, maar mij noemen ze kastanjebruin,goudblond of goudbruin zelfs. Toch zijn het allemaal andere kleuren. Kastanje is echt bruin,met rood.Goudblond is blond maar dan roder, richting strawberry blonde

            Goudbruin is donkerblond/lichtbruin met een hele rare gloed erover, denk goud/rood tegelijk, afhankelijk van het licht. In een sporthal verandert de kleur richting blondine in een chloorbadje, groenig dus. Dat is wat de kapper mijn haar noemt ๐Ÿ™‚

            Mijn zoontje is meer blond/wit maar heeft ook een rode waas(geen gloed) echt alsof iemand er met een spuitbus heel licht overheen gespoten heeft.

            Wat de rest betreft; ja ik moet meer medicijnen nemen, meer verdoving bij de tandarts, sterkere narcose ed.( mijn pijngrens is zelfs hoger dan gemiddeld en toch moet ik meer) maar ik ben in 32 jaar pas 3 keer gestoken en dat was alle keren door een wesp,nog nooit door een bij.

            Temperament is volop aanwezig. En wat betreft dat grijs worden,mijn vader is 60 en nog steeds net zo rood als altijd ๐Ÿ™‚ Ik heb goeie hoop dat het bij mij ook nog wel ff duurt dan.

  17. 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Wauw, dat zijn echt mooie meiden met rood haar! Ik vind rood haar echt mooi. Het heeft iets sprookjesachtigs vind ik. Mythe 1 en 2 zijn trouwens afschuwelijk haha!

  18. 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Whaha, die met het verwekken tijdens de menstruatie. Hoe kom je erop…!

  19. 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Ik zelf ben een Redhead. En geloof me, je wilt รฉcht geen Redhead zijn! Dagelijks word je uitgescholden, op school op straat! Ik ben er zo onzeker over geworden dat ik daar door (onder andere) anorexia door heb gekregen! :'( (verhaal staat op mijn blog) Zelf vind ik rood haar lelijk, het liefste wil ik het verven, maar ik sta er mee met een foto in een boek. Dus ik vind het zonde…

    • Serena
      Auteur
      5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

      Wat erg dat het zoveel effect op je heeft gehad en ik hoop echt dat je van je anorexia kunt genezen.Ook hoop ik dat je op een dag kunt houden van je rode haren, want dat is wie je bent. Waarom verven? Alle meisjes vinden het mooi! In elk geval, sterkte met alles meis…

    • 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

      Echt heel erg dat je zo gepest bent!
      Ze kunnen er waarschijnlijk niet tegen dat je rood haar hebt en dus iets origineler bent dan al die standaard brunettes en blondines. Zelf vind ik het juist mooi als iemand rood haar heeft, want het straalt kracht uit. Zelf heb ik krullen en ben ik juist blij dat ik geen stijl haar heb, omdat al zoveel mensen dat hebben. Wat ik bedoel is, dat origineel zijn juist goed is, in plaats van je haar blond of bruin verven en in de massa op te gaan. En trouwens, verven is ook niet goed voor je haar en het is nog duur ook, terwijl je nog niet eens grijs bent!
      Zelf heb ik ook niet veel zelfvertrouwen, maar ik ben mezelf gaan accepteren voor wie ik ben en ik hoop dat jij dat ooit ook zou kunnen. Je moet gewoon het beste uit jezelf proberen te halen, want je bent wie je bent. Natuurlijk wilde ik ook ooit zo zijn als bijvoorbeeld Selena Gomez of Doutzen Kroes, maar dat ben ik niet en ik ben op mijn eigen manier beautiful, door mezelf te zijn. Ik ben naar kapsels op internet gaan zoeken en ik heb veel uitgeprobeerd om te kijken wat bij mij het leukste was en ik heb het nu eindelijk gevonden denk ik..
      Door alleen maar al dingen op te merken als “Mijn ogen zijn eigenlijk best speciaal van kleur” (die je misschien eigenlijk nooit goed had bekeken omdat je vol zat van negativiteit) groeit je zelfvertrouwen.

      Heel veel sterkte verder en probeer altijd details in jezelf te vinden waarvan je denk “Wauw, nog nooit gezien, wat leuk” want die heeft iedereen!

      xxxxxxxxx mij

    • evelien
      5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

      Wat afschuwelijk dat je er zo mee gepest bent.
      Maar het gaat pestkoppen helemaal niet om jou of wat jij hebt, er is altijd wel iets dat mensen vinden om iemand mee te pesten. (trust me, I know)
      Maar wat ik in mijn hatelijk overkomende comment meer bedoelde, is niet dat het rode haar lelijk is (ik vind het prachtig) maar dat veel roodharigen er verkeerd mee omgaan!
      Benadruk het op een goede manier, ga niet op zoek naar harde zware kleuren in je gezicht maar hou het subtiel.

      Kijk naar Lindsay Lohan, als ginger was ze prachtig, met dat blonde haar helemaal niet!

    • beausammie
      5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

      hallo meissie,

      heb je blog bezocht om je verhaal te lezen
      zo triest dat dit je overkomt door de reacties van
      mensen die het niet waard zijn om naar hun mening
      te luisteren..geloof me het zegt zoveel over hen en
      niets over jou..kijk eens hoe sterk je bent..super dat
      je bereidt bent je verhaal te delen met anderen
      je staat niet alleen..iedreen heeft zijn eigen zwakke
      plek..dat plekje waar je het hardst getroffen kunt worden
      hoop dat het je gaat lukken om dit om te buigen naar
      je sterkste kant..denk dat je al heel erg opweg bent door
      dat je je gevoelens kunt uiten en delen
      wil je graag alle goeds toewensen voor een heel mooie
      toekomst waarin je op deze huidige periode terug kunt
      kijken als een moeilijk maar heelzaam leerproces
      heel veel liefs

  20. 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Ik moet denken aan PinkyPolish.nl, knappe redhead met veel verstand van make-up.

    Helaas val ik uit de toon op de nationale roodharigendag (roodharigen.nl) want ik heb het niet.
    Mijn zwager wel.
    Prachtige haarkleur. Heb het bij ‘zwarte’ mensen gezien maar ook bij turken, marokkanen, Indisch etc.

    Moet ineens denken aan die serie van heeeeel vroeger (ja ben oud). Anqelique marquise de anges, prachtige redhead!

  21. 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    leuk artikel, rood haar vind ik echt prachtig!

  22. 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Ik vind redreads prachtig!
    Ik heb er zelf ook een beetje rood doorheen zitten en ik ben er trots op!

  23. evelien
    5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    En over die katten. Ik droomde zondag dat ik een rode poes kocht en dat ik me super cool voelde ermee. Haha

    Maar toen ik mijn kat kocht heb ik natuurlijk veel rond gekeken en ook een nestje met allemaal rode katjes gezien. Katers EN poezen!

  24. Charel
    5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Die Martine zit toevallig op dezelfde school als mij alleen een klas lager! Grappig dat ik haar hier nu tussen de foto’s zie staan. Verder een super artikel Serena!

  25. 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Er word indd gezegd dat roodharige sneller pijn hebben en meer verdoving nodig hebben. Bij mij is dat onzin haha. Ook ben ik nog nooit gestoken door een bij. Wel krijg ik vaak te horen dat mijn karakter op mijn haar lijkt, opvallend. Maar dat verschilt natuurlijk ook per persoon. ik heb geen รฉcht vuurtoren haar maar het is wel opvallend rood, vind ik ook wel leuk want je krijgt er veel complimentjes over, ook past de kleur blauw goed bij mijn huid en haar dus vallen mijn ogen goed op. Allemaal plus punten. Natuurlijk word et wel eens ginger gezegd maar come on, iedereen krijgt wel is iets naar z’n hoofd geworpen toch? En helaas is er weinig te doen aan die vreselijk witte huid, maar daarmee moeten we maar leven hรจ ๐Ÿ™‚

    Xoxo leuk artikel!

    • 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

      Ginger is toch helemaal geen scheldwoord?

      • Lousaa
        5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

        Het is niet eens een woord met een duidelijke betekenis. In het nederlands heb je rood haar en rossig haar, en niets anders.

      • Sanne
        5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

        geen idee, maar als ik het naar mijn hoofd geslingerd krijg is het nog steeds niet leuk om te horen. het gaat om de manier waarop iemand het zegt/roept

      • 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

        haha in de nederlandse taal is tegenwoordig het woord ginger nou niet bepaald een compliment. Je fietst ergens en krijg elke keer weer Heuj GINGER. op een gegeven moment is het gewoon echt een scheldwoord hoor haha..

  26. Iris Visser
    5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Hihi wat leuk om mezelf te zien op je site ๐Ÿ™‚ Ik ben vroeger helaas wel af en toe gepest om mijn rode haar. Meestal lachte ik er gewoon om want ik kreeg vaak zoveel complimentjes van andere mensen die mijn haar zo mooi vonden, dat ik wel beter wist. Over die bijen ik ben eigenlijk nog nooit gestoken door een dus geloof niet dat daar wat van klopt. Dat van die pijn geloof ik wel maar dat kan misschien komen omdat ik wat kleinzerig ben soms haha ๐Ÿ™‚

    • Ingetjoi
      5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

      Ik vind jou heel mooi. Je haar is prachtig, de kleur, zo lang รฉn krullen. Wow!

  27. evelien
    5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Ik vind de haarkleur vaak wel mooi.. Maar de huidskleur van ‘gingers’ niet!
    Wij hebben een paar gingers op school die hun haar blond of bruin geverfd hebben en ik vind het zo ongelofelijk afschuwelijk. Ze hebben wel die witte glimmende sproeten huid, lichte wimpers (met zwarte mascara erop, gatver) en dan die rossige wenkbrauwen. Een vriendin van mij heeft wel prachtig auburn haar en GEEN sproeten over haar hele lijf, donkere wimpers &wenkbrauwen en geen witte glimhuid.

    Maar een vriend van me is ook ginger en ik en mijn beste vriendin hebben toestemming om hem te pesten, zo weet hij dat we veel aan hem denken haha.

    Oh maar dat strawberry blonde (dat noemen we in Nederland rossig) vind ik wel echt de meest afschuwelijke haarkleur ooit.

    Maar zolang gingers hun haar nooit verven en alleen maar BRUINE mascara dragen en lichte wenkbrauwpoeder is alles prima en is de wereld een mooiere plek. AMEN

    • Sinem
      5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

      Zo zeg.. Vind dit best gemeen!

      • Serena
        Auteur
        5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

        Nou, wat je zegt. Ik schaam me gewoon een beetje dat ik zulke bezoekers heb joh… plus plaatsvervangende schaamte voor die ignorance!

    • A
      5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

      yo, je had het ook gewoon bij ‘ik vind het minder mooi dan mijn eigen haarkleur’ kunnen houden? wat je zegt is misschien niet ‘HAHA VUUUUUUURTOOOOORENNNN’, maar ‘ongelofelijk afschuwelijk’, ‘afschuwelijke haarkleur’ en dat rooien alleen bruine mascara mogen dragen……. what the hell? ik hoop dat je morgen wakker wordt met rossig haar en sproeten over je hele lichaam en een glimhuid (serena, volgens mij kan die ook wel bij de mythes, heb nog nooit een rooie gezien met een glimhuid?). ik schijn het hellevuur gestolen te hebben en ik breng bovendien ongeluk, dus ik zou maar een beetje oppassen met wat je onder dit artikel schrijft………. ๐Ÿ˜€

    • mounya
      5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

      Ga je diep schamen

    • Marita
      5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

      Dit is inderdaad een hele vervelende, niet over nagedachte reactie. Heb je er ooit wel over nagedacht dat ‘ die witte’ mensen nou eenmaal niet bruin worden? Maar fijn voor je dat jij perfect bent!

    • 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

      Klinkt als dat jij perfect bent, wauw jij boft! Je bent volgens mij echt zo’n engel, met perfect haar en het perfecte uiterlijk. En niet te vergeten je geweldige karakter!

      • Noor
        5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

        Haha, die is goed!!

    • Sylvia
      5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

      Pas maar op dat ik mijn vampiertanden niet in jouw nek moet zetten na deze comment. ๐Ÿ™‚

    • Anke
      5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

      Shame on you Evelien

    • xJulie
      5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

      pff inderdaad. Wat een onzin! en je beledigd hiermee niet alleen mensen met rood haar. Ik heb namelijk misschien geen rood haar, maar blond. maar ik heb een heel witte huid en ook lichte wimpers met “zwarte mascara” en daar is niks raars aan of iets mis mee. Nou voel ik me niet zo snel beledigd maar, als je dan toch persรฉ je mening moet uiten kun je dat dan alsjeblieft netter doen? Dit is namelijk erg gemeen om zomaar hier neer te zetten en ook nog voornamelijk onzin.

      Ik wilde er toch even op reageren x.

      • evelien
        5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

        Ieder zijn eigen smaak toch?
        Ik vind het gewoon echt helemaal niet mooi.

        En we kunnen hier nu wel allemaal scheinheilig gaan doen en allemaal roepen hoe prachtig we het vinden…

        Er zijn ook genoeg mensen die tattoo’s lelijk vinden en daar krijg ik ook vaak genoeg negatieve reacties op. Iedereen mag er lekker van vinden wat ze willen. Iets met een vrij land/ vrijheid van meningsuiting enzo?

        • Sanne
          5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

          weet je Evelien. is jouw reactie het niet waard om gelezen te worden. je bouwt je mening niet op en kwetst mensen op een vervelende manier. je eist zelfs dat we bruine mascara om moeten doen! vind je het niet beetje raar hoe je je gedraagt tegen over anderen?

        • Janneke
          5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

          Natuurlijk is het niet erg als je het niet mooi vindt. Maar je doet nu alsof je bijna zou moeten kotsen als je mijn enorm witte benen zou zien. Alsof ik te smerig voor woorden ben. Je opmerkingen zijn kwetsend. En dat is wel erg.

          • Marita
            6 juni 2012 / woensdag, 6 juni 2012

            Ode aan de melkflessen! ๐Ÿ™‚

          • Monica
            7 juni 2012 / donderdag, 7 juni 2012

            Bovendien zijn niet alle gingers bleek, ik word gewoon bruin : )

    • 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

      Wow….deze roodharige heeft een tip voor je. Kijk lekker de andere kant op als je iets ziet wat je niet aanstaat ๐Ÿ˜›

      • 9 juni 2012 / zaterdag, 9 juni 2012

        For the record: Bruine mascara is vaak wel mooier bij roodharige mensen. Gewoon omdat het je gezicht minder hard maakt.
        Ik, als roodharige voel me totaal niet aangesproken door haar mening. Idioot dat ze het vergelijkt met tattoo’s. Er zit duidelijk verschil tussen een tattoo en rood haar. Tattoo’s zijn een keuze en rood haar niet.

    • 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

      Pardon? Gaat het wel goed met je?

    • Dionne
      5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

      Je had ook van te voren kunnen nadenken voordat je wat zegt. Je kan hier mensen echt mee pijn doen, dus hou dat commetaar de volgende keer voor je of koop een stressbal ๐Ÿ˜‰

    • 6 juni 2012 / woensdag, 6 juni 2012

      Evelien, dit vind ik echt een ontzettende gemene actie van je. Ik ben zelf roodharig, een echte ginger. Met lichte wenkbrauwen en lichte wimpers. Ik draag gewoon zwarte mascara en eyeliner, ziet er prima uit. Bruin staat mij namelijk niet. (:

      Ik krijg juist heel veel complimenten over mijn haar en over mijn vele sproeten, iedereen vind het juist tof. Omdat het zo unique is.

      En trouwens; de wereld zou er beter uit zien als iedereen wat aardiger voor elkaar was. En elkaar niet gaat oordelen over hoe hij/zij er uit ziet. Iedereen is gelijk.

    • Tess
      6 juni 2012 / woensdag, 6 juni 2012

      Sorry hoor evelien, maar mensen zoals jou lach ik echt keihard uit. Wat een lulverhaal.

  28. Simone
    5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Mijn kat is een Dood harig vrouwtje! Maar ik ken de moeder en vader.. De moeder is een lapje maar er is geen rood te bekennen..
    Ik vind rood haar echt zo mooi!! Heb het jaren geverfd gehad..
    Maar die mythe over dat roodharige meer verdoving nodig hebben klopt volgens mij wel hoor.. Volgens mij komt dat omdat ze door dat ze een stofje missen.. Een lagere pijn grens ofzo.. Heb ik een keer gehoord op tv..

  29. 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Aaah wat een akelige mythes, best erg dat de mensen dat allemaal verzinnen. Ik vind rood krullend haar echt super mooi =)

  30. 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Rood haar is echt supermooi! Als ik het lef heb kleur ik het ook eens rood het staat echt zo pittig!

  31. Joelle
    5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Zelf heb ik niet maar ik vind het echt zo super mooi en ik heb al een paar keer met een pakje in de winkel gestaan * zou ik het doen of niet * ik ben er gewoon een beetje jaloers op met mijn gewonen bruine haren
    xoxo

  32. lonneke
    5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    haha wat een leuk artikel! Ik heb ook rooie haren, een echte ginger! Eigenlijk ben ik er op zo’n manier mee opgevoed dat ik er trots op ben :)! Tuurlijk iedereen is wel is onzeker, maar persoonlijk ben ik dat nooit over ginger zijn!
    Ennn, temperamentvol ben ik wel, haha volgens mijn moeder dan!
    Je hoort ook vaak dat gingers, juist minder snel pijn hebben….
    En ik ben pas 1 keer door een bij gestoken, dus voor mij zal het niet gelden haha.

  33. 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Ik zou dolgraag zelf rood haar willen hebben! Ik vind ‘t prachtig, serieus. En die mythes zijn wel bijzonder, zeg!

  34. Vlinder
    5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Mijn vader heeft echt oranje/rood haar en mijn moeder bruin en ik zit er tussen in. Mijn haar is inmiddels een stuk donkerder dan vroeger. Maar ook ik werd er mee gepest ‘vuurtoren, gebruikte tampon’ YUP toen vond ik het verschrikkelijk. En nu krijg ik bijna dagelijks complimenten van ‘wat heb jij mooi haar zeg’ want naast mijn aparte kleur is het ook nog eens heel mooi dik dus dikke vinger naar de mensen die het vroeger nodig vonden om mij er mee te pesten. ๐Ÿ˜‰

  35. 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Ik ben blond maar heb een hintje rood in mijn haar. Het ligt eraan hoe het licht erop valt. Heel vaag. Ik heb het ook pas een aantal jaren. Als kind was ik spierwit. Maar ik vind rood haar echt mooi hoor. Een goede vriendin van mij heeft een prachtige bos strawberry blonde haar. Zo mooi!

  36. 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Leuk stukje! Heb zelf geen rood haar, maar vind het wel heel mooi. Heb m’n haar ook een keer rood geverfd ^^

  37. Dionne
    5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Waarom zie ik hier wel mensen alleen maar zeggen; rood haar is mooi? En roepen al die meiden op school; eh vuurtoren? Haha niet dat ik t nog erg vind, want ik ben er al aangewend! Ze doen maaf lekker joh. Ik dacht altijd als mensen een flauwe opmerking maakte; jij bent later veeeeeeel eerder grijs hahah. Maarja ik vind het dus een leuke kleur, maar ik bn ook niet vuurrood, meer kastanjebruin/rood en tegenwoordig strawberry blonde. Ik wilde eens een lichtere rooie zijn ๐Ÿ™‚

  38. Suzanne
    5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Ik ben zelf roodharig -geen ginger maar er zit een duidelijk aanwezige oranje glans in mijn haar- en ik vind dit wel een goed artikel. Ik moet zeggen als ik met mijn gezin op vakantie ben en gewoon allemaal in een tentje slapen dan ben ik altijd wel als enigste helemaal lek gestoken, maar misschien is dat gewoon toeval… Als ik als vampier terug zou komen zou ik het geweldig vinden ๐Ÿ˜€ mwuhahaha XD

  39. 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Ach Puck en babette hoe cute!! Ik vind redheads erg mooi

  40. Sanne
    5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Ik heb mijn haar ook lang rood geverfd, normale pubers gaan door hun emo/gothic periode, maar ik had de grote behoefte om mijn haar rood te verven. Na 3 jaar lang contstant rood harig te zijjn geweest, probeerde de kapper mijn haar weer in mijn eigen kleur (blond) te verven, wat echt niet lukte. Blijkbaar geldt de regel: eens een readhead, altijd een redhead..

    • amanda92love
      5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

      Dat komt denk ik door de koper die verwerkt zit in de verf het enigste is laten uitgroeien vrees is

  41. Sofie maes
    5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    *superlang fantastisch ROOD haar
    uiteraard ๐Ÿ˜€

  42. Sofie maes
    5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Toen ik in de lagere school zat, had ik een goeie vriendin met supermooi en superlang fantastisch haar. Wel! Iedere meid in de klas wou haar haar ๐Ÿ™‚ En elke jonge zette ze beslist in vuur en vlam, hehe. En als ik haar nu nog eens spreek, denk ik telkens (ja, echt รฉlke keer) bij mezelf: damn, that redhead looks fiiiiiiiiiiine! Gelukkig dat tijden toch kunnen veranderen! Kinderen, pubers, (on)volwassenen,… kortom veel onzekere mensen vertonen pestgedrag. Ben je niet te dik, dan ben je een platte tuub, te rood, te barbie-like, te commercieel, te alternatief, te te te… Zielig van die zielen die niet in staat zijn zich open op te stellen en een andere manier te zoeken om om te gaan met onzekerheden. Tijden van stenigingen en offers zijn – thank god – ver heen, maar naar mijn gevoel leven we toch in een zeer onverdraagzame maatschappij… So tripple times “jรฉรฉรฉรฉรฉj” for articles like these!!! AND the lovely pics! Moest ik m’n haar kunnen kleuren dat het er ‘natuurlijk’ zo zou uitzien, manman, ik twijfelde geen seconde hoor ๐Ÿ˜€

  43. raisa
    5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Ik had een vriendin (als in vriendschap) en zij heeft prachtig mooi dik, rood haar. Ik vind het de mooiste haar kleur die er maar is! (natuurlijke haarkleur, dus niet geverfd) Zelf ben ik donkerblond, maar als de zon schijnt heb ik een roodachtige gloed!!

  44. 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Ik vind rood haar echt heel erg mooi! Ik vind het belachelijk dat mensen zo raar doen als iemand rood haar heeft. De mythes zijn ook een beetje apart. Ik vind het ook zonde als een roodharige zijn/haar haar verft. Ik zou zo blij zijn als ik van nature rood haar zou hebben!

  45. 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Interessant artikel! Ik vind rode haren juist zo mooi hรฉ, ken iemand die rood haar heeft en ik wilde haar haar, echt waar, haha ๐Ÿ˜€ En er zijn ook een twee mooie jongens die erg mooie rood haar hebben: Ed Sheeran en Rupert Grint, hehe, die zouden nooit hun haren moeten verven want het staat echt leuk bij die twee, ze staan er bekend om en ja, red heads should be proud of who they are! ๐Ÿ˜€

    Echt jammer en erg dat roodharigen nog steeds gepest worden soms, het is zo een mooie haarkleur! Wish I had it ๐Ÿ™‚

  46. Anke
    5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Nou….niet grijs worden? Haha…was dat maar ๐Ÿ˜‰ Ik ben a natural redhead en ik heb echt her en der al spierwitte haren. Ik verfde mijn haar eerst vaak donkerder, maar de uitgroei ging te veel opvallen, dat ik nu maar terug ben gegaan naar heel licht haar ๐Ÿ˜‰

    Misschien ben ik een uitzondering op de regel, maar wordt helaas weldegelijk grijs *jank*

    • Serena
      Auteur
      5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

      Misschien ben je dan de uitzondering op de regel! Maar… je zegt witte haren, dus dan ben je alsnog niet grijs ๐Ÿ™‚ Alleen jammer dat het bij jou niet geleidelijk is gegaan dan.

      • Sofie maes
        5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

        Ik heb donkerbruine haren en ik spot soms ineens een spierwitte! Ineens – bam – wit! Geen subtiel hintje van ze, “hallo wij worden grijs”, nee hoor. Ik vind dat knap lastig want het valt dan zo op. Ik trek ze dan snel uit, haha. Binnenkort wordt het kleuren vrees ik. Daar zie ik tegenop want ik heb heel broos haar. Maar ik moet wel zeggen ze zijn waanzinnig dik, die witte haren! Dus eens ik wat op leeftijd kom blijven ze lekker staan. Dan loop ik weer rond, met een mooie kop dikke trendy witte haren ๐Ÿ˜‰

        • Sofie maes
          5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

          OF een roodgeverfde kop haren, Hell Yeah! :’)

      • norma
        5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

        Getrouwd met een rooie…
        En husbie is helemaal niet wild kijkt altijd de kat uit de boom
        Helaas blonde kids gekregen (nooit gevreeรซn tijdens menstruatie…)

      • Layla
        5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

        Grijs haar bestaat niet. Mensen met donker haar lijken grijs te worden omdat de witte haren en donkere haren van een afstandje met elkaar lijken te mengen (qua kleur). Et viola: Grijs haar!
        Als je blond of rood haar hebt, zullen de witte haren gewoon wit lijken, omdat er geen donkere haren tussen zitten.

        • Lousaa
          5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

          Check! Wat je vaak ziet is dat rossig blonde mensen een dunnere haarstructuur hebben, en dat hun grijze haren ook wat minder stug zijn dan bij donkerder behaarden. Mijn vader was vroeger barbarossa, inmiddels is het van dat tomatenblond. Geen voordeel, het ziet er tamelijk flets uit, vooral in combi met zijn rozige huid. Geldt ook voor mijn tantes, die lijken wel egaal beige. Mijn oma had, eenmaal grijs, wel mooi wit haar, terwijl mijn opa meer de donker met wit mix had. Mijn andere oma, oorspronkelijk een brunette, heeft na de grijsmix heel zacht wit haar gekregen, dat van boven uit naar beneden in haar kapsel ‘groeide’. Ze had zeg maar nog een ring met pigment onderaan, in haar nek, maar die is rond haar negentigste verdwenen.

      • Anke
        5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

        Het is nu hier en daar, en steeds meer wit ๐Ÿ˜‰ Ach ja…. ik ben 36 en lang leve de kapper ๐Ÿ˜‰

    • Karolien
      5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

      In verband met die witte haren ligt dit volgens mij echt niet aan roodharige personen. Wanneer ik in de aula les zit te volgen heb je uitstekend uitzicht op alle haardossen: een meisje met naturel bruin haar had enkele witte haren net zoals een meisje van chinese afkomst. En het zijn er bij deze laatste wel meerdere; een tiental

      Ik heb eens horen zeggen dat dit komt door minuscule moedervlekjes op de hoofdhuid op de plaats waar dat ene haar groeit. Of dit nu waar is kan ik niet zeggen.

      Ik kan enkel concluderen dat dit bij alle haartypes van toepassing is! ๐Ÿ™‚
      (Voel je dus maar niet abnormaal ;))

  47. 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Ik ben en redhead. Maar dan wel uit een pakje.. haha!

  48. Christianna
    5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Ik vind rood haar zooo mooi! Ben zelf blond en dat is ook prima, maar rood is speciaal! En zeg nou zelf, hierboven, dat zijn toch allemaal super mooie meiden!
    Heb wel gehoord dat redheads een bedreigde ‘soort’ is, omdat donkere kleuren het al gauw winnen van rood when mixed :p

    • Maaike
      5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

      Klop! Maar op die manier begint blond ook bedreigt te worden. In mindere mate weliswaar, maar bruin begint de wereld over te nemen! haha.

      • Julia
        5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

        Haha, ik zekere mate wel gelijk. Had oorspronkelijk blond haar, en nu mijn haar koperrood geverfd. Mijn beste vriendin heeft ook rood haar. Nu weet ik ongeveer een beetje hoe het ook voor haar is :P, want toen ik de eerste dag de klas in kwam, kwam er zo’n jongen naar me toe en zei; “Heey, je bent ginger geworden, je faalt!” :S. Dat was wel iets minder leuk, maar voor de rest wel gelukkig allemaal leuke reacties gekregen. ๐Ÿ™‚

  49. 5 juni 2012 / dinsdag, 5 juni 2012

    Sommige mythes zijn echt bizar, hoe verzinnen ze het!?