Help, ik heb puistjes!

Eén van de meest gestelde vragen (via de comments en diverse social media kanalen) is de vraag ‘hoe kom ik van mijn puistjes af?’. Vaak gaat dit gepaard met een noodkreet en een treurige smiley. Ik snap het helemaal! In mijn tienerjaren werd ik ook geteisterd door deze ondingen. Ik werd er onzeker door, bedekte mijn gezicht onder een dikke laag (verkeerde kleur) foundation en ben er zelfs mee gepest.

Deze foto is van twee jaar geleden ongeveer:

In mijn tienertijd wist ik van toeten noch blazen dus kocht ik het eerste wat in me opkwam en dat was de beruchte Clearasil-lijn. Het droogde mijn huid ontzettend uit en de puistjes bleven gewoon komen, enorm frustrerend. Waarschijnlijk voelde ik me toen zoals velen van jullie met puistjes je nu ook voelen. Zo’n 15 jaar geleden waren er ook nog geen beautyblogs of andere sites waar je terecht kon met huidproblemen, dus wat doe je dan? Naar de huisarts. Hij schreef me een heftig crèmetje voor wat mijn huid zo dun maakte als perkament. De puistjes werden wel wat minder, maar ik was bijna doorzichtig geworden! En zo ging de zoektocht naar hét wondermiddel tegen mijn puistjes door.

Inmiddels heb ik mijn huid in de loop der jaren toch aardig onder controle weten te krijgen en ik deel mijn kennis graag met jullie. Let op, niet elke huid is hetzelfde en het ene puistje is de andere niet. Zo kun je puistjes krijgen omdat het genetisch is (thanks mom and dad!), omdat het hormonaal is (alsof alleen ongesteld zijn niet al erg genoeg is) of omdat het een allergische reactie is op bepaalde ingrediënten (contact acné).

En dan zijn er ook nog de ernstige vormen van acné waarbij er zich grote ontstekingen en bulten onder het huidoppervlak bevinden. Deze vorm heb ik zelf nooit gehad, maar mocht je het wel hebben dan druk ik je op het hart om je via een huisarts door te laten verwijzen naar een dermatoloog of andere huidspecialist. Onderstaande tips en middeltjes van de drogist zullen hoogstwaarschijnlijk niet werken omdat er voor deze vorm van acné speciale behandelingen nodig zullen zijn.

Goed, hieronder de tips die mij in de loop der jaren écht hebben geholpen om van mijn puistjes af te komen:

1. De pil
Het eerste medicijn wat mij echt heeft geholpen was de anticonceptiepil. Ik kreeg Diane-35 voorgeschreven en hoewel het inderdaad hielp had ik helaas last van een vervelende bijwerking, ik kwam in 3 maanden tijd zo’n 10 kilo aan! Niet iedereen die Diane-35 slikt komt aan, maar ik had het wel. Gelukkig was er een alternatief op de markt genaamd Yasmin. Toen ik overstapte van Diane-35 naar Yasmin vlogen de kilo’s er weer af en kwam ik al snel weer op mijn normale gewicht.

Mocht je nog geen anticonceptiepil slikken en wel last hebben van puistjes, dan is dit wellicht een manier om er vanaf te komen. Ben je nog erg jong overleg dit dan altijd even met je ouders (hoeft natuurlijk niet per se). Ik was 15 toen ik met de pil begon en ik ben destijds samen met mijn moeder naar de huisarts gegaan voor advies. Mocht je een andere anticonceptiepil slikken dan Diane-35 of Yasmin, vraag dan aan je huisarts of het misschien een idee is om over te stappen. De Yasmin is niet volledig vergoed en hier betaal ik ongeveer €35 per half jaar voor.

2. Rode bietensap
Een paar maanden geleden las ik voor het eerst over rode bietensap en de positieve invloed die het had op iemand met acné en oude (acné)littekens. Ik ben er toen ook mee begonnen onder het mom van ‘baadt het niet dan schaadt het niet’. Maar wat bleek, het deed wonderen voor mijn huid! Sinds ik rode bietensap drink (elke ochtend een shotglaasje) is mijn huid enorm opgeknapt. Het straalt, ziet er egaler uit en ik heb minder last van breakouts.

Veel bezoekers die het in navolging van mij ook zijn gaan proberen hebben dezelfde positieve resultaten! Lees meer over ‘Rode bietensap en acné‘ in een vorig artikel. Rode bietensap koop je kant en klaar in een fles van het merk Zonnatura. Het is te koop voor zo’n €2,50 per fles bij de biologische supermarkt en in Nederland bij bijna elke supermarkt, waaronder Albert Heijn en C1000.

3. Salicylzuur
Zelf heb ik last van ‘verhoorning’ van de huid op de plekken waar ik wel eens puistjes krijg (kaaklijn en kin) waardoor puistjes onder een dun laagje verdikte huid komen te zitten. Uitknijpen is hierdoor onmogelijk! Believe me, I tried, het richt helaas alleen maar schade aan. Salicylzuur is een veelgebruikt ingredient in anti-acnéproducten omdat het niet alleen bacteriën doodt, maar ook de huid exfolieërt. Door het gebruik van salicylzuur verminderd mijn verhoornde huid en kan ik puistjes gemakkelijker uitdrukken, terwijl het tegelijkertijd de kans op breakouts verminderd. Producten met salicylzuur zijn dus zeker de moeite waard om uit te proberen.

Zelf gebruik ik The Microdelivery Peel (zie hieronder) maar er zijn ook face washes, face scrubs, lotions en cremes met salicylzuur. De meeste producten hebben een maximale concentratie van 2%. Lees alles over (acetyl)salicylzuur in dit artikel. En probeer ook eens het DIY aspirine maskertje!

4. The Microdelivery Peel van Philosophy
Begin vorig jaar ontdekte ik The Microdelivery Peel en dit product heeft mijn huid enorm opgeknapt. Het is een peeling, dus als je veel ‘open acné’ hebt (veel puistjes met witte koppen die door scrubben kapot kunnen gaan) dan raad ik je dit product niet aan. Voor mensen met verhoornde puistjes en acnélittekens is het wel ideaal. Na elk gebruik is mijn huid ZO zacht en ZO glad dat ik haast niet kan geloven dat het MIJN huid is. Je huid is elke keer weer als nieuw! Na een aantal weken merk je dat littekens en pigmentvlekjes langzaamaan vervagen, na elk gebruik is je huid gewoon weer een stukje mooier.

Hoe het product werkt kun je terugzien en -lezen in dit artikel. Het is geen goedkoop product, de set kost namelijk €69,95, maar ik schat dat je er een jaar (misschien langer) mee kunt doen en het is echt de moeite waard. Ik kan het iedereen aanraden die op zoek is naar een product die de huid egaler en stralender maakt.

5. Vitamine C
Dit vitamientje doet drie belangrijke dingen voor onze huid:

  • Vitamine C is onmisbaar voor de vorming van collageen (bindweefsel)
  • Vitamine C is een krachtige anti-oxidant wat het immuunsysteem een flinke boost geeft (versterkt de huidbarrière, vermindert ontstekingen, beperkt UV schade en vroegtijdige huidveroudering)
  • Vitamine C vermindert hyperpigmentatie (bij een concentratie van 3% of meer)
Door deze eigenschappen is vitamine C ideaal voor een huid met acné. Zelf gebruik ik nu al een tijdje het Vitamin C Serum van Mario Badescu en mijn huid straalt! Het ziet er mooi en egaal uit en breakouts blijven weg. De paar puistjes/wondjes die er zijn lijken wel sneller te helen wanneer ik dit serum gebruik. Ik ben er erg over te spreken. Lees alles over ‘Skincare met Vitamine C‘ in het bijbehorende artikel.

En verder…
Niet scrubben, niet uitknijpen en niet uitdrogen! Zo lang je puistjes hebt kun je maar beter niet scrubben. De kans dat je hierdoor puistjes openmaakt en de bacteriën uit de vrijgekomen pus verspreid over de rest van je gezicht is te groot. De verleiding van uitknijpen kennen we allemaal, zelf kan ik het ook nooit laten, maar het is echt beter om het niet te doen. En áls je het doet, doe het dan goed. Laat het door een specialist doen of doe het zelf op de juiste manier (bijvoorbeeld met deze tips). Gebruik altijd steriele tools en probeer je nagels niet te gebruiken.

Ook is het belangrijk om je huid niet uit te drogen. Ook al is je huid vet, met uitdrogen zal je in het begin misschien succes boeken, maar op de langere termijn werkt het alleen maar averechts. Een lijn die speciaal voor de huid met acné bedoeld is maar  heel mild en hydraterend is, is de Effaclar lijn van La Roche-Posay. Deze producten hebben mij destijds goed geholpen. Mijn review lees je hier terug.

Acné heeft niet één simpele oorzaak en daarom is er ook geen één simpele oplossing. Daarbij is elke huid verschillend waardoor elke huid weer een andere aanpak nodig heeft. Heb je een ernstige vorm van acné dan raad ik je in elk geval aan om contact op te nemen met je huisarts. Verder hoop ik echt dat bovenstaande tips die voor mij hebben geholpen ook voor jullie zullen helpen! Want iedereen heeft het recht op een egale huid, vind ik. Heb je acnélittekens, dan kun je misschien mijn artikel ‘wat te doen bij acnélittekens‘ eens lezen.

Ik hoop dat jullie hier iets aan hebben gehad. Mocht je zelf nog gouden tips hebben om van puistjes af te komen, please share! 

Until next time,
Serena Verbon

 

Volg:

293 Reacties

  1. 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Slakkencreme helpt echt geweldig goed! Verkrijgbaar bij de natuurwinkel. Na een weekje zie je al resultaat!! Sochtends en savonds de huid goed reinigen en dan een heel klein laagje van de creme gebruiken. Klaar! En de diane-35 verrichte voor mij ook wonderen in de pubertijd trouwens!

  2. Jill
    4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Hoi iedereen,

    Al sinds ik een jaar of 11/12 was had ik last van puistjes. Acne kan je het eigenlijk wel noemen. Ik ging aan de pil (Diane35 waar ik in het begin erg ziek van werd) en had het daarmee en met facewash e.d. redelijk onder controle.
    Tot ik vorig jaar zwanger raakte, en sindsdien slik ik de Diane35 natuurlijk niet meer. Dus: hallo acne. Nu geef ik borstvoeding en de anticonceptiepil heeft een negatieve invloed op borstvoeding, dus ik ging op zoek naar iets anders. Heb zowat alle bestaande gezichtsreiniging, scrubs, maskers e.d. geprobeerd.
    Ik ging naar de huisarts en kreeg benzoylperoxide. Moest een dun laagje aanbrengen. Hielp wel, maar niet zoals ik het wilde. Dus ik googlede op ‘acné’ en kwam al gauw op acne.org
    Ik had de benzoylperoxide (5%, 2,5% wordt niet in NL verkocht) al in huis en heb de ingredienten van mijn facewash (Vichy Normaderm) en moisturizer (Dior Hydra Life Pro Youth Creme) bestudeerd en kwam tot de conclusie dat ik er wel mee kon starten. ‘s Zaterdags gestart en ‘s woensdags al resultaat. Geen grote puisten, enkel wat kleine blackheads en minipuistjes. Gebruik het nu zo’n 2 maanden en kan zeggen dat ik bijna clear ben. Eindelijk!

    Het is erg agressief en je zult een paar weken met een hele droge huid lopen, maar het is het dubbel en dwars waard en hartstikke goedkoop. Een tube BP kost bij de kruidvat nog geen 7 euro (100 g) en ik doe er zo’n 1,5 maand mee.

    Ik hoop dat jullie iets aan mijn verhaal hebben! Het heeft mij in ieder geval geholpen.

    Liefs

  3. 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Ik had inderdaad ook een gewichtstoename toen ik aan de Diane-35 begon, zit je op die leeftijd echt niet op te wachten! 🙁 Ik gebruik sinds jouw enthousiaste artikel over Mario Badescu, vorig jaar, alleen nog maar producten van hun. Ik moet zeggen mijn houd is rustig en egaal en heb nooit meer puistjes. Als ik die wel heb dan doe ik de dring lotion van Mario Badescu erop en is het de volgende dag bijna weg. Nu heb ik wel een andere vraag. Weet niet of je daar een artikel over kunt maken, maar ik ben van mezelf heel (sneeuw)wit op zich helemaal niet erg want ik heb een bb-cream in de goede kleur dus geen probleem als ik wegga. Doordat mijn huid zo licht is zie je ook donkere kringen onder mijn ogen. Erg vervelend! Mensen vragen ook vaak of ik ziek ben, als ik geen make up op heb. Nou kan het me niet zo heel veel schelen want anderen van mij vinden, ik laat ze lekker kletsen. Maar ik vind die blauwe kringen zelf niet zo heel mooi. Is er iets wat ik daaraan kan doen? Op beautygebied dan oogcremetjes of andere dingen? Ik weet dat een goede nachtrust en voldoende water drinken belangrijk zijn en dat doe ik dan ook vrijwel altijd. Alvast bedankt! Liefs Naomi

  4. Marije
    4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Ik heb ook altijd erg veel last gehad van puistjes, ik weet nog dat het begon toen ik nog maar in groep 7 zat. Ik heb vanalles geprobeerd, maar niks hielp echt goed. Toen ben ik naar de huisarts gegaan en die heeft me ook verschillende crèmes meegegeven zelfs nog een antibioticapilletjes, maar ook dat hielp niet. Ongeveer een half jaar ben ik begonnen met de pil te slikken en ben ik clinique gaan gebruiken en ein-de-lijk verbetert m’n huid, waar ik echt heel blij mee ben!

  5. 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    ik kreeg ze op latere leeftijd 😐 ook lekker haha en toen van dermatoloog naar huidtherapeut die mij behandelde met het coresa makser, duur spul maar ik was binnen een week ervan af!! daarnaast heeft ze mij louie widmer skin apeal producten gegeven en sindsdien “pukkie” vrij!

  6. Minke
    4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    goede tips! Mijn ervaring is dat hormomen erg belangrijk zijn. Toen ik aan de pil was, de yasmin, had ik ze ook minder. Wel meer hoofdpijn in de stopweek helaas. En toen ik met de pil stopte kwam ik niet alleen kilo’s aan, maar ook de puisten kwamen terug. Nu zwanger, en het idiote aankomen is voorbij, net als de puisten. Maarja, da’s wel erg radicaal he? 🙂

    Ik ga je bietensaptip ook opvolgen. Is vast ook wel te rammen in een groene smoothie…

  7. bettine
    4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    ik heb heel erg last van onderhuidse commedonen soort kleine mee-etertjes onder de huid. ik heb een hele dikke huid dus ze gaan nooit vanzelf weg. ik ben langs huisarts gegaan. en kreeg benzyolperoxide mee, maar niks hielp. tot ik langs ging bij een huidtherapiste. ik krijg eerst een reiniging en dan drukt ze alles op een speciale manier uit. doet helemaal niet zeer! daarna nog een scrub en andere middeltjes. het helpt echt zie duidelijk verbetering! ik heb ook het merk Eucerin op aanraden van haar. die regelt ook een beetje de talgproductie.

    als je het niet meer weet en de huisarts helpt niks, ga eens langs een huidtherapiste!

  8. Marjolein
    4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Kun je misschien ook een artikel schrijven over hoe je verstopte poriën kan schoonmaken/voorkomen? En dan vooral wat voor ‘stofjes’ qua producten daar goed voor werken. I
    k kan namelijk wel elke keer én mn hele kin én mn neus én boven de zijkanten van mn lip én het het driehoekje tussen mn wenkbrauwen én op mn neusbrug mee-eter-strips gebruiken, maar ik wordt er zo langzamerhand moedeloos van gewoon 🙁

  9. Amy
    4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Ik heb heel erg last vast onzuiverheden door stress en nu ik in de 5e klas zit van het gymnasium merk ik dat ik steeds meer stress heb door toetsen en dus ook meer puistjes/onzuiverheden. En ik gebruik de laatste tijd een peeling van Decubal en daar zitten ook verschillende zuren in, waaronder ook salicylzuur, en hij is maar 14,95 en te koop bij de etos! Echt een aanrader, mijn huid wordt er super zacht van!!

  10. 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Ik heb ook last van puistjes, maar ik kan absoluut niet tegen de pil. Ik ben nog wel benieuwd naar de bietensap 😀

  11. Kiki
    4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Ik heb wel een goedkope tip. Superdrug verkoopt tea tree blended oil, ik heb mijne bij de Trekpleister gehaald. Ze verkopen helaas niet die pure bij de trekpleister, maar hij werkt wel! Voor mijn tenminste dan. Je moet het elke ochtend en avond smeren met een watje, geef het wat tijd en je ziet dat het minder word 🙂

    Ik heb eigenlijk nooit last van acne gehad, maar zelf had ik vroeger last van irritante puistjes, vooral op m’n voorhoofd, zucht.. en ik had ook nog eens een pony toen. Nooit een oplossing gevonden eigenlijk, maar gelukkig is het nu veel minder 🙂

  12. 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Ik heb ook nog steeds echt wel last van puistjes, maar door de pil is dit inderdaad ook verminderd. Daarnaast gebruik ik nu de salicylzuurlijn van Kruidvat en die is voor mensen met een klein budget echt een aanrader!

  13. Jade
    4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    benzoylperoxide! Te koop bij de kruidvat 🙂 wel aan te raden er een tijdje mee door te gaan en te beginnen met de 50mg ipv de 100.

    • sofie
      4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

      hoe gebruik je dit dan?

      • Jade
        6 januari 2013 / zondag, 6 januari 2013

        Persoonlijk ‘s avonds na het reinigen een dun laagje van deze gel, er gewoon op laten zitten. En dan ‘s ochtends na het douchen/reinigen gewoon een dagcrème gebruiken, anders droogt mijn huid te veel uit.

  14. 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Die bietensap toch maar eens proberen! 😀

  15. Daan
    4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    ik heb ook niet echt puisjtes maar wel bultjes dus ben erg benieuwd naar producten met salicylzuur. weet jij of er ook producten mee zijn die gewoon in de winkel worden verkocht?

    • Serena
      Auteur
      4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

      ja hoor! Kijk maar eens bij La Roche Posay (apotheek) of gewoon bij de drogist, check dan de ingredientenlijst op de achterkant. Garnier heeft geloof ik ook producten met salicylzuur. Of gebruik het aspirine masker (zie link in artikel).

      • Cha
        4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

        Moet er dan in de ingrediënten lijst salicylic acid op staan?

        Heb de effaklar k en effaklar duo. Nu 1 maand de duo gebruikt maar nog steeds af en toe een krater op mijn voorhoofd of tussen mijn wenkbrauwen. Vroeg me af of de effaklar k beter is door de salicylic acid. Groetjes!

  16. Sophia
    4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Ik had nooit puistjes, nooit, tot na de zomer. Mijn voorhoofd zit nu vol met puistjes. Het zal vast wat met de puberteit te maken hebben (ik ben 15) en misschien ook wel omdat de zomer is afgelopen en ik dus minder vitamine D krijg.. Thanks voor de tips, ik ga zeker rode bietensap kopen! 😀

  17. 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Dit artikel geeft me eindelijk een beetje hoop voor mijn vreselijke acne littekens. Vorig jaar was het jaar vol breakouts. Mijn huid was een drama. Ik heb álles geprobeerd, tot de heftige middelen bij de dokter aan toe. Nu is mijn huid redelijk rustig, maar ik heb een hoop lelijke vlekken en littekens op mijn wangen.
    Maar wauw, wat is jouw huid opgeknapt zeg. Er is dus nog hoop 🙂

    • Chantal
      4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

      Ik heb ook een hoop littekens van acne.
      En sinds kort heb ik microdermabrasie-behandelingen en fruitzuurbehandelingen.
      Maar mijn huid is echt al enorm opgeknapt.
      Je moet geen wonderen verwachten en het is niet in een paar keer weg, maar het is wel al een heel stuk minder, mijn huid is nu veel rustiger.
      Laat deze behandelingen niet doen door een willekeurige schoonheidsspecialist, maar wel door iemand die er echt verstand van heeft.
      Want fruitzuren mogen echt maar heel kort op je huid zitten.

      • 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

        Dat klinkt als een veelbelovend iets! Waar heb jij het laten doen? Zijn daar speciale salons voor bijvoorbeeld? Ik ga er in elk geval even naar googelen 🙂

        • Chantal
          1 februari 2013 / vrijdag, 1 februari 2013

          Ik laat mijn gezicht behandelen bij een schoonheidssalon die werkt met Hannah producten (ik woon zelf in Vlissingen). Ik heb een hele moeilijke huid met veel mee-eters op mijn neus en verder krijg ik steeds uitbraken van een soort vochtbulten.
          Ik heb een gecombineerde, extreem gevoelige huid.
          Heb ook al van alles geprobeerd, van pil, tot allerlei veelbelovende middeltjes (goedkoop en duur) tot de dermatoloog.
          Maar tevergeefs…niets hielp.
          Totdat ik een schoonheidsspecialiste (die ik ken) sprak. Zij had eerst ook behoorlijk last van acne, en haar huid zag er prachtig uit.
          Dus ik vroeg haar hoe ze dat voor elkaar had gekregen.
          Sindsdien ben ik met de behandelingen begonnen.

    • An Rose
      4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

      Hi Linda,

      Ik heb een roaccutane kuur gevolgd en ben helemaal van mijn acne af. Ik heb alleen nog onderhuidse littekens, rode vlekjes eigenlijk. Ik raad je aan om naar de Dermatoloog te gaan. Ik ga ook beginnen met een behandeling voor mijn huid. Hier word zoals Chantal ook aangeeft, gebruik gemaakt van zuur. In totaal onderga ik (nog niet mee begonnen) 8 behandelingen, (volledig vergoed Mauritskliniek), waarna mijn littekens zullen verbeteren.

      Liefs

      • 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

        Bedankt voor je tips! Bij mij is de acne inderdaad grotendeels weg, mede door antibiotica te smeren en te slikken. Ik ga eens googelen naar de behandeling die je noemt en die Mauritskliniek!

        • Anja
          4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

          Ik weet niet of de behandeling aan staat gegeven op de site, maar je kan altijd een afspraak maken en dan geven ze je allemaal informatie en kijken ze of je huid geschikt is!
          Geen dank, ik help graag!

        • Serena
          Auteur
          4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

          hi Linda, ik weet natuurlijk niet hoe erg jouw huid er aan toe is, maar als je geen puistjes meer hebt maar wel de littekens, dan zou ik echt The Microdelivery Peel eens proberen. Dat, in combinatie met het drinken van rode bietensap, kan na een maand al verschil laten zien. Ik weet dat niet elke huid hetzelfde is, maar het is gewoon fijn omdat je het thuis kan doen en dus niet steeds naar een afspraak moet. Het kost wel 70 euro, dus het is helaas niet goedkoop. Maar zoals ik al zei iedereen heeft het recht op een egale huid en geef de hoop niet op! Liefs. x

          • 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

            Hi Serena, wat lief dat je reageert! The Microdelivery Peel klinkt heel aantrekkelijk. Behalve de prijs dan. Maar misschien dat ik het toch eens ga overwegen. In elk geval ga ik me er wat meer in verdiepen. Het is immers je gezicht en ik heb er eigenlijk best veel voor over om dat weer zo mooi en egaal mogelijk te krijgen. En rode bietensap….. Tsja, ik denk dat ik dat niet binnen kan houden, ik ben al zo’n moeilijke eter! Maar misschien dat ik het toch eens een kans geef…
            Heel erg bedankt voor je tips 🙂

            • Serena
              Auteur
              4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

              Please try it, bietensap is niet heel lekker inderdaad, maar je kan het mengen met appelsap of een ander sapje, als je het maar binnenkrijgt. En baadt het niet… 😉

              Succes in elk geval, weet hoe naar het is. x

          • 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

            Nou vooruit, ik ga het eens proberen. Thanks! Na hoelang zag jij ongeveer een verschil?

            • Serena
              Auteur
              5 januari 2013 / zaterdag, 5 januari 2013

              Ik zou het 3 weken geven! Let me know over een tijdje of het een beetje heeft geholpen ok? Liefs xx

      • E.
        5 januari 2013 / zaterdag, 5 januari 2013

        Ik heb ook behandelingen gehad, maar dan bij een huidtherapeut. Ik kreeg daar chemische peelings en toen mijn acne weg was heeft ze microdermabrasie gedaan om mijn huid glad te maken. Daarnaast gebruik ik vitamine a – creme in de avond en 2% salycilzuur van Paula’s choice in de ochtend. Het helpt echt heel erg! Dit is wel voor de wat ernstiger acne, want de huid droogt wel uit maar je moet gewoon een vochtinbrengende creme smeren. De behandelingen worden meestal vergoed door je aanvullende verzekering, mits je een doorverwijsbrief van de huisarts hebt 🙂

        Ik heb ook de diane35 gebruikt maar ik kwam er erg van aan en nu ik gestopt ben, komen al mijn puistjes weer 10 keer zo erg terug. Ik ben dus weer begonnen met de bhandelingen, als dat niet helpt ga ik maar aan de Roaccutane 🙁

  18. julie
    4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    De producten van Avène zijn TOP! Ikzelf gebruik diacnéal van Avène en het werkt supergoed!

  19. Joanne
    4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Fijn artikel! Hier zullen veel mensen wat aan hebben.
    Het feit dat het bietensap zo goed werkt geeft het ook al aan, maar wat je in je mond stopt heeft ook veel invloed op je huid!
    Zo krijg ik puistjes van melkproducten en ik kan smeren wat ik wil, maar als ik dat eet krijg ik puistjes en niets helpt dan. Voorkomen is beter genezen, dus vergeet niet je dieet te checken als je puistjes hebt!

  20. Amber
    4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Goede huidverzorging heeft mijn huid echt goed gedaan. Ik heb amper puistjes. Ik gebruik de Uncover Skicare van jetske ultee. Verder haal ik mijn makeup er af met kokosvet (hier heb ik mouse van gemaakt) omdat het gewoon heel natuurlijk is. Altijd je makeup er s avonds afhalen heeft ook enorm geholpen.

  21. Jolien
    4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    ik had ook heel erge acne en ben toen ook de pil beginnen nemen, ik neem Claudia en na een maand of 3 begon het heel erg te beteren dit was voor mij de oplossing nu ben ik er helemaal van af 😀 ik gebruik wel nog producten tegen acne want ik merk als ik dat niet doe dat ik er toch wat terug van krijg

  22. Celine
    4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    ik heb de pech dat ik echt veel puistjes heb, soms zijn ze zo groot dat een helft van mijn gezicht is opgezet. het is nu wel veel minder als eerst omdat ik nu ongeveer voor een jaar de pil slik maar nogsteeds zit mijn hele gezicht onder…

    • Serena
      Auteur
      4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

      Als het echt heel erg is, heb je wel eens nagedacht over een heftig middel genaamd roaccutane? Weet niet of het voor jou geschikt is maar je zou je er eens in kunnen verdiepen. Good luck, vind het niet leuk voor je 🙁 maar het kan alleen maar beter worden nog. x

      • Jill
        4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

        Roaccutane is héél agressief en heeft heel veel bijwerkingen en mag je alleen gebruiken als je regelmatig bij je huisarts komt. Ik heb net een comment geplaatst over Benzoyl Peroxide, lees eens wat meer op Acne.org!

        • An Rose
          4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

          Hey Jill,
          Ik zit op het moment aan de Roaccutane, ik zit in de eindfase dat betekent dat ik aan het afbouwen ben. In totaal heb ik ongeveer 7 maanden roaccutane geslikt, dit mede omdat ik op stage ben geweest en daardoor een lichtere dosis kreeg, anders waren het maar 5 maanden geweest. Het is inderdaad een agressief middel, maar wat je zegt klopt niet helemaal. De bijwerkingen zijn alleen ernstig wanneer je een dosis hoger als 40mg per dag slikt. Ik heb 20mg per dag geslikt, dit is de maximum dosis die wordt gegeven bij De Mauritskliniek. Mocht je meer willen weten, laat het me horen! Ik wil je graag helpen en mijn kennis met je delen. Ik was namelijk eerst ook bang voor Roaccutane, maar het is helemaal niet zo gevaarlijk als beschreven wordt op het internet!

          Liefs

  23. Mara
    4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Ik gebruik sinds een aantal weken puur rozenwater als toner, en ik moet zeggen dat dit voor mij ook erg goed werkt!
    Verder maak ik mijn huid enkel schoon met wat kokosvet en een reinigingsmelk zonder parfum en alcohol.
    En ook cremes zonder die ingrediënten, zo puur natuur mogelijk.
    Ik merk dat mijn huid hier goed op reageert, dus ik ga dit zeker zo aanhouden.

    Waar ik trouwens ook puistjes van krijg is nachtcreme, maakt niet uit welke ik probeer of hoe droog mijn huid ook is, ik krijg gegarandeerd uitbraken.

  24. Marije
    4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Super handig artikel! Ik heb zelf ook best veel last van puistjes helaas. Ik ga denk ik binnenkort naar de huisarts voor de pil. Stel dat ik de bijwerking kilo’s erbij ook krijg, is dat voor mij niet zo erg, want ik heb toch ondergewicht haha.

  25. Anne
    4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Ik gebruikt een reinigingsmasker van Maria Galland, Masque Souple 2. Elke ochtend opdoen, in laten trekken en inmasseren. Mijn huid heeft er nog nooit zo goed uitgezien! En met een pot doe je heel lang 🙂 Dus het geld vind ik het wel waard….

  26. Mirjam
    4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Ik ken het! ik had het ook heel erg bij mijn borsten en oksels. Onder mijn oksels is het opgelost door geen spray deo meer te gebruiken. En sinds ik de facewash van TBB gebruik, zijn mijn puistjes ook aanzienlijk minder! Het enige waar ik nu nog echt last van heb is een oneffen huid. Rode plekjes enzo 🙁 een tante kocht voor haar zoon (11) laatst ook Clearasil. Heb meteen gezegd dat ze het weg kon gooien en een ander product aangeraden. Troep! Ben blij met de beautyblogs!

  27. Petra
    4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Goed onderwerp en interessant artikel. Ik ben zelf inmiddels 35 en heb behoorlijk last gehad van puistjes. De pil hielp wel wat, maar de producten van Paula’s Choice hebben voor mij veel verschil gemaakt. Vooral dagelijks de BHA-gel gebruiken maakt je huid veel mooier. Dit exfolieert zonder scrubben. En vooral geen uitdrogende producten gebruiken, maar juist lichte maar wel vochtinbrengende crèmes. En dat hoeft echt niet allemaal van Paula’s Choice te zijn, ik heb geen aandelen :-).

  28. 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Ik heb op mijn 21ste plots acne gekregen. Ik ben een half jaar bijna het huis niet uitgekomen. Gelukkig had de dermatoloog mijn huid binnen een maandje onder controle. Nu doe ik er niets meer aan (buiten de pil nemen).

    Ik gebruik wel nog steeds de Effaclar H Duo in combinatie met de hydraterende creme van die lijn. Wat mijn dermatoloog me had voorgeschreven maakte mijn huid tijdelijk suuuper gevoelig. Maar mijn huid is mooi opgeklaard ^^

  29. 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Ik zit nu helemaal onder nu maar dat is mijn eigen domme schuld, toch maar weer gezond eten na al die feestdagen!

    • Cha
      4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

      Ik ook! Had met kerst niks en na de kerst tot nu ineens weer 4 kraters! Bah! Zou het echt door oliebollen en weinig vitamine liggen?

  30. 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Ik heb gelukkig niet last van puistjes. Maar ik ken veel mensen die er wel last van hebben. Ik ga ze deze tips zeker geven. Erg goede tips! xx

  31. 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Goede tips! Ik heb er zelf ook heel erg lang last van gehad maar dat is ondertussen ook gelukkig verleden tijd.

  32. Ilse
    4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Handig artikel! Ik heb vrijwel nooit puistjes, behalve wanneer ik gestrest ben, waardoor het met de tentamens een battlefield op m’n gezicht en rug is…

  33. 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Bedankt voor dit artikel, ik denk dat het veel meisjes kan helpen. De pil heeft mij ook geholpen, ik ben nu gestopt en het komt weer een beetje terug. Voor de rest geef ik als advies goed schoonmaken.. Toen ik 13 was had ik een onzuivere huid omdat ik het gewoon niet schoonmaakte, mijn stomme fout.

  34. 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Ik had best last van puistjes, maar toen ik het 3-stappen systeem van Clinique ben gaan gebruiken is het gewoon weggegaan. Echt super handig! x

  35. 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Aan de pil ben ik al, scrubben doe ik, moet ik toch maar eens mee stoppen. & ik ga nu zeker weten voor The Microdelivery Peel van Philosophy kijken! Thanks!

    • Serena
      Auteur
      4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

      Maar de Microdelivery Peel is juist een scrub, ik zou er nog even mee wachten dan!

      • Rosamina
        4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

        Maar je geeft als advies in het artikel? Ik wilde dus ook al stoppen met scrubben.

        En verder…
        Niet scrubben, niet uitknijpen en niet uitdrogen! Zo lang je puistjes hebt kun je maar beter niet scrubben. De kans dat je hierdoor puistjes openmaakt en de bacteriën uit de vrijgekomen pus verspreid over de rest van je gezicht is te groot.

        • EliseR
          4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

          Lees dan goed. Er staat dat je met open acne niet moet scrubben maar met onderhuidse en met littekens kan dat juist wel.

          • Elise
            5 januari 2013 / zaterdag, 5 januari 2013

            Scrubben en exfoliëren is ook wel een verschil. Exfoliëren, bijvoorbeeld met de Microdelivery Peel, is beter voor de huid dan mechanisch scrubben met korrels.

  36. k
    4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    rode bietensap ben ik ook gaan drinken elke dag een glaasje
    en het help echt,
    dankje

  37. Nicol
    4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Wat bedoel je met shotglaasje voor de bietensap? Hoeveel is dat ongeveer?

  38. 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Goed artikel ik ben erg benieuwd naar de bietensap en ga deze dan ook zeker een keer kopen. Ik had ook altijd veel last van puistjes maar sinds ik geen chocolade meer eet merk ik echt dat ze wegblijven, ook smeer ik mijn gezicht iedere avond licht in met P-CL-E crème van Biodermal, super product!

  39. 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Vroeger had ik echt enorm last van puistjes, maar het is eigenlijk vanzelf over gegaan.. Gelukkig! 😀

  40. 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Ikzelf heb geen last van acne, maar echt wel een verhelderend artikel. Hier gaan veel meiden wat aan hebben!

  41. 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Je huid is echt zo ontzettend verbeterd! Ik heb geen last van enorme uitbraken, hoewel ik met O&N wel ineens twee joekels cadeau kreeg. Ik gebruik nu de tea tree-lijn van TBS en dat werkt voor mij heel goed. Vitamine C wil ik ook nog wel proberen! Maar bietensap… Yikes!

    • nathalie
      4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

      Bietensap is best wel lekker hoor, zeker als je het zelf juict..

      • 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

        Maar ik lust helemaal geen bieten, haha!

        • Kim
          5 januari 2013 / zaterdag, 5 januari 2013

          Mengen met appelsap =) Maar een klein glaasje is echt al genoeg, ik doe zelf een week met een hele fles, dan is het twee slokjes achterover werken en je bent weer klaar voor die dag. Dus dat overleef je vast wel 😛

  42. 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Ik heb best vaak en veel last van puistjes, mijn moeder en ik hebben besloten om samen (om te beginnen) een maand lang rodebietensap gaan drinken (: Hopelijk werkt het voor ons ook ^^

  43. 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    het heeft bij jou heel goed geholpen zo te zien!

  44. 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Ow handig!! Ik krijg de laatste tijd ook weer puistjes -_- erg vervelend!

  45. 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Wat een goed artikel. Hopelijk help je hier veel meiden mee.. Ik ben blij dat ik ben gezegend met een huid zonder puistjes.

  46. Marieke
    4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Hoi Serena,

    ik heb niet veel last van puistjes, soms een beetje op mijn neus als ik een paar dagen geen facewash heb gebruikt, ik vind het wel heel goede tips voor als ik ze ooit nog krijg. ik ben nu 15, is die kans groot?
    Verder wil ik ook nog even zeggen dat ik echt zooo’n grote fan ben van je site, ik volg je nog niet zo lang maar ik heb nu al zoveel tips gezien waar ik iets aan had. Dankje wel 😉

    Kusjes Marieke

    • Naomi
      6 januari 2013 / zondag, 6 januari 2013

      Ik kreeg er past erg last van een paar maanden voor ik 16 werd dus t kan altijd nog komen..

  47. 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Ik had tot een jaar terug nog heel erg veel last van puistjes en dat is nu gelukkig verminderd. Ik heb nog wel een onzuivere huid, en met periodes word het erger, maar mijn gezicht ziet er ‘normaal’ uit. Het komt vooral door het gebruik van Garnier Pure en Pure Active producten dat mijn huid nu zo goed is.

  48. 4 januari 2013 / vrijdag, 4 januari 2013

    Gelukkig heb ik niet echt last van puistjes. Soms heb ik er een paar, maar dat komt omdat ik mijn huid niet goed heb schoongemaakt. Na een aantal dagen gaan ze ook weer weg. Maar als je er last van hebt zijn dik denk hele goede tips.

    • pooja
      6 januari 2013 / zondag, 6 januari 2013

      Ja dat is waar dit is wel een goeie tip ja!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *